TR EN
Kurumsal / Biz Kimiz ?
BİZ KİMİZ ?

OLGU, 1993 yılında İZMİR’ de kurulmuştur. Kurulduğu günden bu güne, kurumsal müşterilerimiz dışında ağırlıklı olarak yerel yönetimlere hizmet vermektedir. Yerel Yönetimlere verdiği hizmetle sektör lideri olmayı amaçlamaktadır.

Konularında son derece Bilgili ve Tecrübeli, yenilikleri yakından takip eden, uzun yıllar firma bünyesinde çalışan personel kadrosu ile  İşletim sistemi ve Veritabanı bağımsız platformlarda Yönetim Bilgi Sistemi yazılımları geliştiren firmamız, donanım satışı, eğitim ve teknik destek, anahtar teslim projeler, mobil iletişim teknolojileri konularında hizmet vermektedir.

2006 yılından 2015 yılı sonuna kadar URLA-TEKNOPARK olan  merkezini 4691 sayılı kanun ile kurulan 9 Eylül Kampüsü Teknoloji bölgesine ( DEPARK) taşımıştır. Yönetim Bilgi Sistemleri, İŞ Zekası, Süreç Takibi ve Dijital Arşiv konularında AR-GE projeleri yapmaktadır. İki Ar-GE projemiz TÜBİTAK-TEYDEB tarafından desteklenmiştir.

Merkez İZMİR olmak üzere, Ankara, Bursa, Denizli ve Adana bölgelerinde temsilcilikleri vardır.

ISO-9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, TSE-HYB Hizmet Yeterlilik Belgesi ve TSE 13298 EBYS belgelerine sahiptir.

 

MİSYONUMUZ

Yaşamızın ayrılmaz bir parçası olan Bilgi ve İletişim alanlarında müşterilerimizin her türlü sorununa çözüm sağlayabilen bir teknoloji şirketi olmayı amaçlayarak yola çıktık. Sektördeki uzun yılların ardından sunduğumuz çözümlerle, müşterilerimizin hizmet kalitesini ve verimliliğini artmasını sağlamış ve hedefine ulaşmış bir şirket olarak şunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki bizim için asla durmak yok. Sürekli gelişen teknolojiler ve yenilenen istekler doğrultusunda ilkelerimizden asla taviz vermeden DürüstGüvenilirKaliteliVerimliGirişimciYenilikçiİnovatif bir şirket olarak, sizlere her zaman hizmet vermeye devam edeceğiz.

Sizleri de kentinizi bilgi ve teknolojiyle yönetmeye çağırıyoruz.

VİZYONUMUZ

Kurumsal düzende müşterilerimiz tarafından kullanılan, bilgi teknolojilerine dayalı yazılım ve donanım sorunlarını çözmek, deneyimli ve bilgili personelimiz ile müşterilerimize YazılımEğitimDestek ve Danışmanlık hizmetlerini en iyi şekilde vermek, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda sektörümüzdeki ilklere imza atacak ürün ve hizmetleri en kaliteli şekilde üretmektir.

Bu vizyonla yola çıkarak şimdiye kadar geliştirdiğimiz AR-GE Projelerinin ve aldığımız prestijli ödüllerin kıvancı ve güveniyle yeni projeler yaratmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz.

Amacımız her biri bu vizyonu taşıyan ve sürekli büyüyen ekibimizle birlikte, şirketimizin teknolojik bilgi birikimini tüm ülkemiz için en faydalı şekilde kullanmak ve geleceğe hazır kentler yaratmak.

HAKKIMIZDA
  • OLGU Yönetim Bilgi Sistemleri, son derece etkili, yenilikçi ve yüksek standartlarda bilgi teknolojileri çözümleri sunmakta olup, kullanım kolaylığı, kanun ve yönetmeliklerdeki değişikliklerin anında güncellenmesi, yasal mevzuata uygunluğu, Coğrafi Bilgi Sistemleri , Tapu Bilgi Sistemleri gibi bir çok uygulama ile etkili, hızlı, güvenli ve verimli bir entegrasyon sağlayabilmesi ve firma çalışanlarının bir aile sıcaklığı ve samimiyetiyle 7/24 destek veriyor olması, bunların hepsi ve daha fazlasının bu yazılımda olması, son 15 yıldır OLGU' yu tercih etmemizin en büyük sebeplerindendir.

    İsmail BALCAN Bilgi İşlem Müdürü ALTI EYLÜL BELEDİYE BAŞKANLIĞI
  • Sistemin diğer kurumlarla olan entegrasyonu belediyemize büyük ölçekte işlem kolaylığı sağladı. Gelir getirici çalışmalarda sistemin dinamik yapısı sayesinde tahakkuk ve tahsilat oranlarını 2-3 katına çıkarmayı başardık. Ayrıca sistem içindeki modüller arası entegrasyon ve Elektronik Belge Yönetimi sayesinde zamandan tasarruf etmemizi ve mükellef memnuniyetini arttırmamızı sağladı. Sistem, üzerinde yapılan tüm işlemleri muhasebe hesaplarına online olarak yansıttığından, işlerimizi oldukça kolaylaştırdı ve bu sayede Sayıştay denetimlerinden 5 yıldız almayı başardı. Teşekkürler OLGU.

    Mehmet ŞİMŞEK Belediye Başkan Yardımcısı BAYRAKLI BELEDİYESİ
  • Birbirleriyle entegre olabilen yazılımlar sunabilen firmaların rekabette ve hizmette fark yaratacağı bir dönemden geçiyoruz. Olgu bu anlamda güzel bir aşama kaydetti. Başarılarının devamını diliyorum.

    Uğur ÖZVATAN Bilgi İşlem Müdürü YILDIRIM BELEDİYESİ
HABERLER
© 2016 Olgu - All Rights Reserved